sor logo k

Köşeli Yazılar

Köşeli Yazılar (8)

Dış Cephe Cam Temizlik

dis cephe cam temizlik1Dış Cephe Temizlik Ekonominin ve teknolojinin gelişmesi ile birlikte şehirlerimizin bir çoğunda orta katlı binalar yerine yüksek katlı binalar, gökdelenler yapılıyor.

Bunların temel amacı sıkışan şehir yapısında insanlara daha fazla yer açabilmek olsa da bu binalarının dış cephe temizlikleri zor duruma gelebiliyor. Özellikle yüksek katlı binaların dış cephe temizlikleri standart temizlik elemanları tarafından gerçekleştirilememektedir.

Bunun sebebi, dış cephe temizliğinin tehlikeli ve profesyonellik isteyen bir iş olmasından kaynaklanmaktadır. Dış cephe temizlikleri standart temizlik elemanları tarafından yaptırılmaya çalışıldığında bunun sonucu olumsuz ve hiç kimsenin istemeyeceği sonuçların ortaya çıkmasına sebep olabilmektedir.

Özellikle cam kaplama ve yalıtımlı dış cephelerin temizliği mutlaka işinin uzmanı personellerce yapılmalıdır. Bu sayede binalarınız hem ilk günkü gibi yeni ve temiz duracak hem de temizlik işlemi gerçekleştirilirken hiç bir riskli ortam yaratılmayacaktır. Birbirinden profesyonel ve işinde tecrübe sahibi personellerimiz sayesinde dış cephe temizlikleriniz itinalı ve özenli bir şekilde yapılarak binaların daha güzel ve gösterişli görünmesini sağlıyoruz. Dış cephe cam temizliği ve dış cephe temizlikleri, kirlenmiş olan binalarınızın camlarının temizliği mutlaka belirli aralıklar ile düzenli bir şekilde yapılması gereklidir. Bu sayede hem camların veya dış cephe malzemelerinin ömrünü uzatırken hem de temiz bir binaya sahip olacaksınız. Temizliği yapılmayan binalarının özellikle cam kenarlarında bulunan plastik malzemeleri kısa süre sonra aşınarak kullanılmayacak hale gelebilmektedir.

Cam kenarlarında bulunan plastikler yağmur, dolu, sıcak, soğuk, kir, toz gibi dış etkenlere maruz kaldıkları için kısa süre sonra aşınabilmektedir. Bu durumun önüne geçebilmek ve maliyetleri azaltabilmek için mutlaka belirli aralıklar ile dış cephe temizliği yapılması gereklidir. Dış cephe temizlikleri yapılırken özel temizlik solüsyonları ve özel temizlik bezleri kullanıldığı için dış cephe malzemenize veya binanızın camlarına kesinlikle zarar vermemektedir. Özellikle paslanmaz çelik, pvc, metal malzemeden yapılmış, ctp levhalar ile kaplı, mermer, granit, kompakt laminanttan yapılmış olan levhalar, kompozitler ve cam gibi çeşitli malzemeler kullanılarak giydirilmiş binaların temizliklerini gönül rahatlığı ile bize yaptırabilirsiniz. Profesyonel Hizmet almak için bizi arayabilirsiniz.

EtiketDış Cephe ve Cam TemizliğiOfis Büro Temizliğiİnşaat sonrası temizlikVilla TemizliğiEv TemizliğiKoltuk YıkamaFabrika TemizliğiOto Park TemizliğiRestaurant TemizliğiPlaza & Showroom TemizliğiOkul TemizliğiBanka TemizliğiCamii Temizliği,

ev temizlik01Ev temizliği son derece hassas bir konudur. Temizlik sürekli yapılması gereken bir iştir. Ev ortamının daima temiz olması kişiye ya da aileye sağlıklı ve rahat bir ortam sunduğu gibi aynı zamanda huzuru ve de konforu bir arada getirmektedir. 

Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Uğur BOYSAN, 31 Mayıs Dünya Sigarayı Bırakma Günü vesilesiyle, kişilerin sigarayı bırakma dönemiyle ilgili bilgiler verdi. Dr. Boysan sigaranın bağımlılık ortaya çıkarma yönünden kokain, eroin ve alkolden farklı bir yanı olmadığını, kişinin sigaraya tek bir tane ile alışabildiğini söyleyerek uyarılarda bulundu. Sigarayı bırakmak isteyenlere de uyarılarda bulunan Dr. Boysan, ilk 3 haftanın kritik olduğunu kaydetti.

Cemaat Okullarından Çıkan Savcılar Bugün Nerede? Adlarına gerek yok...Türkiye'nin konuştuğu-tartıştıı davalara bakan savcılar çok genç değil mi?Ve bu kadar genç savcılar bu kadar önemli makamlara nasıl çabuk gelmişler? Evet, ne oldu da bu kadar genç savcılar Türkiye'nin gündemindeki tüm soruşturmaları, davaları yürütür oldular? Şimdi daha iyi anlaşılıyor; cemaat okullardan çıkan çocukların neden hep mülki yöneticiliği, hukuku ve emniyeti seçtikleri. Tek giremedikleri yer neresiydi:

Türkiye jeopolitik açıdan İSRAİL ilgi alanındadır. Yazmıştım: Toros yayının Güneyi, büyük İsrail'in rezerv Arz-ı Mev'ut'udur. Oranın adını KÜRDİSTAN diye koymuşlar. Türkiye Kürdistanı (Yeni Asya=Asya minor Anadolu demek) SU AÇISINDAN; Irak Kürdistanı MUSUL PETROLLERİ açısından İran Kürdistanı da YAHUDİLERİN İLK ÇIKTIĞI, sonra göç ederek, sırayla Irak'a ve oradan da Mısır'a köle olarak gittikleri güzergahın kaynağı olan ANAYURT olma açısından (Hamedan ya da Isfahan) vazgeçilmez ve orta vadede ellerine geçirecekleri alanlar olacaklardır. Büyük İsrail, Arap ve Türk istemiyor. İşçi olarak, devlet tecrübesi olmayan ve primitiv özellikli olan Kürtleri Goyim (İşhayvanı) olarak belirlemiştir.

Kurtuluş Savaşında İngilizlerin desteği ile kurduru*lan ve her fırsatta bizi sırtımızdan vuran Kürt Teali Derne*ği ile bir çok zararlı derneğin kurucuları arasında yer alan Said-i Kürdi, namı diğer Said-i Nursi' ye övgüler düzme kervanında yer alanlardan biri de Süleyman Demirel'di. Yeni Asya Yayınlarında çıkan, "Kalkınmanın Manevi Yönü ile İslam Demokrasi Laiklik" adlı kitaplarında, adeta Erbakan'a rahmet okutuyordu: "Merhum Bediüzzaman Said-i Nursi Üzerinde çok tartışma yapılmış bir zattır. Bir çok kimse, kendisi hakkın*da peşin hükümlere sahip olmuşlardır. Bediüzzaman Said-i Nursi, Kur 'an-ı ve Resulullahı kendisine rehber yapmış ve inançlarından hiç bir taviz vermemiş bir şahsiyettir. Üstüne husumet çekmiştir. Fakat bu husumetten hiçbir zaman yılmamıştır. Eserleri ve kendisini takip eden

S. Nursi, hakiki Hıristiyanlık'tan feyz alan, adalete, sosyal hayata faydalı hale gelen Avrupa'ya değil, tabii felsefeyle bozuluş Avrupa'ya hitap ettiğini söylüyor(177). İttifakı, hakiki Hıristiyanğa bağlı ve tevhid potansiyeli taşıyan, iyi Avrupa ile, onların temilcisi ruhanilerle kurmak istiyor. Cemaatin bugünkü temsilcileri de ynı şeyi takip ediyorlar. Fethullah Gülen'e göre Avrupa, şeriat-ı fıtrî (fıt*rattan gelen insan hakları, demokrasi, evrensel hukuk) bakımından doğru yolda ve bizden ileridir. "Avrupa daima geniş dünyadır." Daha medenîdir. Şeriat-ı fıtrînin hakkını vermiştir. Bir gözümüzü daima oraya dikmelidir. Medenî Avrupa düşmanımız değildir. Rekabet halinde bir dostumuz olabilir. Onlarla bütünleşmelidir. Cemaatte bu etkiyi yaratan S. Nursi'nin ittifak arzusunda, mütecaviz dinsizlik" en önemli sebebi oluşturur.

Kurtuluş Savaşında İngilizlerin desteği ile kurduru*lan ve her fırsatta bizi sırtımızdan vuran Kürt Teali Derne*ği ile bir çok zararlı derneğin kurucuları arasında yer alan Said-i Kürdi, namı diğer Said-i Nursi' ye övgüler düzme kervanında yer alanlardan biri de Süleyman Demirel'di. Yeni Asya Yayınlarında çıkan, "Kalkınmanın Manevi Yönü ile İslam Demokrasi Laiklik" adlı kitaplarında, adeta Erbakan'a rahmet okutuyordu:

Go to top