sor logo k

Reklamlara Tıklayarak gelir elde etmek istermisiniz. Boş zamanlarınızı değerlendirmenin en güzel ve kazançlı yolu. Detaylı bilgi için

https://ybmoney.pw/4894566648844/ adresi ziyaret ediniz ve Üye olunuz. Akabinde sayfaya gelen reklamları tıklayınız.

Geçirdiği kazada kopan emniyet kemeri yüzünden hayatı kararan Süleyman Çoban, dava açtı. Bilirkişi, emniyet kemerinin ‘gizli kusur’ nedeniyle koptuğu yolunda rapor verdi.

45 yaşın altında kalan tüm çalışanların otomatik olarak Bireysel Emeklilik Sistemi'ne (BES) dahil edileceği ve 6 ay boyunca zorunlu olarak maaşlarından 100 lira kesinti yapılmasının benimsendiği öğrenildi.

Emlak Vergisi'nden muaf olan ev hanımları, emekliler, hiç geliri olmayanlar, engelliler, gazi ve şehit yakınlarının bazıları bilmeden vergi ödemeye devam ediyor. Ancak ödenen 5 yıllık emlak Vergisi'ni geri almak mümkün.

Muafiyet formu veren Türkiye'de 24 milyon emlak vergisi mükellefi var. Belediyeler bu mükelleflerden milyarlarca lira vergi topluyor. Belediyelerin çoğu artan kaynak ihtiyacı nedeniyle vergi ödememesi gerekenlere de borç çıkarıyor.
Emlak Vergisi muafiyetinden faydalanmak isteyenlerin bağlı olunan belediyeye muafiyet formu doldurup vermesi gerekiyor.
Formlar belediyelerden ücretsiz temin edilebiliyor. Yeni Şafak'ta yer alan habere göre; belgenin bir defa verilmesi yeterli.

Doların değer kaybetmesiyle altın fiyatları fırladı. Altının ons fiyatı 15 ayın zirvesini görürken, yurt içinde de çeyrek altın aldı başını gidiyor. Çeyrek altın bugün Kapalıçarşı'da 191 liranın üzerinde satılıyor. Çeyrek altın geçtiğimiz aylarda 193 lira ile rekor kırmıştı.

İŞKUR'a bu yılın ilk üç ayında işsizlik maaşı almak için başvuranların sayısı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 42 artış göstererek 386 bin 246 kişi oldu. Kurum gerekli şartları karşılayanlara söz konusu dönemde toplam 768 milyon 953 bin liralık ödeme yaptı.

Bakan talimatı verdi, köprüde indirim sinyali geldi

İzmir-İstanbul arasını 3,5-4 saate indirecek olan ve gidiş-dönüş ücreti 35 dolar + KDV olarak açıklanan Osman Gazi Köprüsü'nde bir fiyat düzenlemesine gidilmesi konuşuluyor. Buna göre; haftanın ya da günün belli zamanlarında köprü geçişleri için daha düşük ücret uygulaması gündemde. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, talimat vererek "Alternatif bir çalışma yapılmasını" istemişti

Yıllık izin düzenlemesi Meclisten geçti.
Yeni düzenlemeyle çalışanlar bir bölümü 10 günden az olmamak ve anlaşmak kaydıyla izin süresini istediği kadar bölebilecek.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, hükümetin sunduğu 30 bin liralık hibe desteğini almak için başvuruda bulunacak genç girişimcileri dolandırıcılara karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı. Projeden yararlanmak isteyenlerin mağduriyet yaşamamaları için il  ve ilçe müdürlüklerinden bilgi almaları istendi.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Curabitur vitae arcu orci. Quisque neque velit, fermentum
Page 1 of 2
Go to top