sor logo k

Gündem

Gündem (22)

Erdoğan: Bir özentidir gidiyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 8. Uluslararası Türk Dili Kurultayı'nda konuştu. Erdoğan, "Bir özentidir gidiyor, kendi dilimizin zenginlikleri varken bu özentilerle biraz ağır olacak ama hayvanların yarıştırıldığı Avrupa'daki arenaları kalkıp spor salonlarında isim olarak kullanmak pek de kibar değil, şık değil." dedi.

Adil Öksüz serbest bırakan hakimle ilgili çarpıcı detaylar ortaya çıktı

FETÖ'nün "hava kuvvetleri imamı" Adil Öksüz'ün serbest bırakılması kararına ilişkin itirazı reddeden eski hakim Sönmez'in, öğrencilik yıllarında örgüt evlerinde kaldığını söylediği öğrenildi.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) "hava kuvvetleri imamı" olduğu belirtilen Adil Öksüz'ün serbest bırakılması kararına yapılan itirazı reddeden eski hakim Çetin Sönmez'in, öğrencilik yıllarında örgüt evlerinde kaldığını söylediği öğrenildi.

İSTANBUL Üniversitesi Tıp Fakültesi mezuniyet töreninde konuşan Cumhurbaşkanı  Erdoğan, "Yeni dönemde Çapa artık merkezde sadece poliklinik hizmeti verecek. Hasdal'da şehir hastaneleri projesinin benzerini uygulamaya koyacağız. Eğitim-öğretimde öğrencilerimiz Hasdal'da olacak. 4 sene civarında oralar bitecektir" dedi.

Başbakan Yıldırım: Rusya kafaya koymuş, denesinler bakalım

Başbakan Binali Yıldırım, TOBB Genel Kurulu'nda konuşma yaptı. Rusya'yla ekonomik görüşmeleri değerlendiren Yıldırım'dan ilginç bir domates çıkışı geldi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Genel Kurulu'nda konuşma yapan Başbakan Binali Yıldırım, Rusya'yla yürütülen normalleşme görüşmeleriyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Kalleş FETÖ Mehmetçiğin ekmeğine de göz dikmiş!

Mersin’de FETÖ’nün darbe girişimine ilişkin soruşturmada 29 şüpheli hakkında hazırlanan iddianamede, örgüt üyeleri tarafından askeri birliklere satılan ekmeklerden nasıl haksız kazanç sağlandığı bilgisine yer verildi.

Mersin’.de Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturmada 25'i tutuklu, 2'si tutuksuz, 2'si firari 29 şüpheli hakkında hazırlanan iddianamede, örgüt üyeleri tarafından askeri birliklere satılan ekmeklerden nasıl haksız kazanç sağlandığı bilgisine yer verildi.

752x395 fetocu amiral cok gizli belgeleri gulene aktarmis 1494091810453

FETÖ'cü amiral 'çok gizli' belgeleri Gülen'e aktarmış!

TSK'daki FETÖ/PDY mensuplarına yönelik hazırlanan iddianamede ifadesine yer verilen sanıklardan H.S, meslekten ihraç edilen firari Tümamiral Uğurlu'nun TSK'ya ait gizli bilgileri FETÖ elebaşı Gülen'e göndermesine aracılık ettiğini belirtti.

İzmir'de "askeri casusluk soruşturması"ndaki usulsüzlükler ile bazı bilgilerin sızdırılmasına ilişkin TSK'daki FETÖ/PDY mensuplarına yönelik hazırlanan iddianamede ifadesine yer verilen sanıklardan H.S, meslekten ihraç edilen firari Tümamiral Mustafa Zeki Uğurlu'nun TSK'ya ait gizli bilgileri FETÖ elebaşı Fethullah Gülen'e göndermesine aracılık ettiğini belirtti.

İzmir Cumhuriyet Savcısı Berkant Karakaya'nın 43'ü tutuklu 23'ü firari 102 sanık hakkında hazırladığı ve İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianamede tutuksuz sanık olan H.S, NATO görevi kapsamında yurt dışında olduğu belirlenen ve 15 Temmuz darbe girişiminin ardından TSK'dan ihraç edilen Uğurlu'nun FETÖ'ye her türlü bilgiyi en ince ayrıntısına kadar verdiğini, alt ve üst rütbedeki askeri personel hakkında etnik kimlik, siyasi görüş, aile yapısı ve alkol-kadın-para-makam olarak adlandırılan zafiyetler hakkında bilgi topladığını ileri sürdü.

Genelkurmay Başkanlığı Plan Prensipler Daire Başkanlığında görevli olduğu dönemde haftalık ya da 15 günde bir toplantılar yaptığı Uğurlu'nun TSK'nın bazı plan ve projelerini sözlü olarak kendisine aktardığını iddia eden H.S, Uğurlu'nun örgüt içerisindeki konumuna ilişkin ise "FETÖ içerisindeki notu '5 üzerinden 5' diye tabir ediliyordu, dolasıyla tamamen FETÖ'ye bağlı, aşırı itaatkar, FETÖ tarafından istenilen tüm emir ve talimatları yerine getiren bir kişiydi." ifadelerini kullandı.

GENELKURMAY'IN GİZLİ BELGELERİ FETÖ'YE GÖNDERİLMİŞ

H.S, Uğurlu'nun paylaştığı çok gizli nitelikteki bilgiler arasında, NATO üyesi ülke subaylarının diğer ülkelere görevlendirmelerine ilişkin listelerin, Türkiye'nin diğer ülkelerle yaptığı ortak askeri tatbikatlarda görev alacak kişilerin isimlerinin yazılı olduğu listelerin, Genelkurmay Başkanlığının dış ülkelere yapılan "yerinde izleme" adı altındaki görevlendirmelere ilişkin belgelerin de bulunduğunu belirterek, bu belgelerin fotokopi ve CD'lerini bizzat Uğurlu'dan aldığını dile getirdi.

H.S, bu belgeleri, örgüt içerisinde "Tarık Tekin" kod adını kullanan, Ankara, Mersin ve Aksaz'daki Deniz Kuvvetleri Komutanlığına bağlı askerlerden sorumlu olan firari sanık Hüseyin Dalan'a verdiğini, raporu hazırlanan bu belgelerin Gülen'in doktoru olduğu iddia edilen firari sanık Kudret Ünal'a ulaştırıldığını kaydetti.

Genelkurmay Başkanlığının çekilen fotokopileri kayıt altına almasının ardından Uğurlu'nun Hava, Kara ve Deniz Kuvvetleri komutanlıklarındaki tüm evrakları CD ortamında kendisine getirdiğini anlatan H.S, örgüte muhalif olan iki rütbeli asker hakkında rapor hazırlamak için Plan Prensipler Daire Başkanlığına gittiğini ve bu ziyarette kimliğini gizlemediğini söyledi.

H.S, "Bu ziyaretimi asıl kimliğimle yaptığım için ismim kayıtlardan kontrol edilirse tam tarihi belli olacaktır. Bu görüşmeden sonra ayrıntılı bir rapor hazırladım. Raporla birlikte bana Mustafa Zeki Uğurlu tarafından getirilen 'çok gizli' ve 'gizli' ibareli belgeleri de Fetullah Gülen'e gönderilmek üzere aracı olan FETÖ üyesi Hüseyin Dalan'a elden verdim." ifadelerini kullandı.

PERSONELİNE ALKOL ALDIRIP KONUŞTURMUŞ

Hakkında yakalama kararı bulunan, eski Tuğamiral Ali Suat Aktürk'ün de Uğurlu gibi FETÖ'yle bağlantısının güçlü olduğunu, örgütün belirlediği bir kadınla evlendiğini beyan eden H.S, "Aktürk, birlikte çalıştığı personelle alkol alarak onları istediği gibi konuşturup gerek özel gerekse de iş yerindeki bilgileri istediği gibi kolayca alabiliyordu. Almış olduğu bu bilgileri de bana ayrıntılı bir şekilde aktarıyordu." dedi.

Darbe girişimi sonrası ele geçirilen sözde sıkıyönetim atama listesinde, Uğurlu'nun NATO'daki görevine devam edeceği Aktürk'ün ise Merkez Bankası başkanlığı görevine getirileceği yer alıyordu.

FUHUŞ İLE ŞANTAJ İDDİASI

"Abdullah" kod adlı gizli tanığın iddianameye yansıyan ifadesinde ise örgütün devlet kurumlarına yerleştirilen kişilerden sözde imamları aracılığıyla bilgi aldığı, bu bilgilerin arşivlendiği bilgisi yer aldı.

AYNI ANDA HEM İSTANBUL'DA HEM KABE'DE!

Örgütün tehdit ve şantaj için bu bilgilerin yanı sıra farklı yöntemler de kullandığını kaydeden gizli tanık, "Örgüt, tehdit ve şantajda kullanmak için TSK içerisindeki bazı subay ile astsubaylara kadın temin ederek gizli görüntüler çekiyordu." iddiasında bulundu.

"Sarmaşık" kod adlı gizli tanık ise örgüt içerisinde Atatürk düşmanlığının had safhada olduğu ve Gülen'e büyük bir hayranlık duyulduğuna dikkati çekerek, "Fetullah Gülen'in insan üstü özelliklere sahip olduğunu anlatan örgüt mensupları, kalp gözlerinin açık olduğunu belirttiği Gülen'in geceleri ışık evlerini gezerek şakirtleri ziyaret ettiğini, aynı anda hem Kabe'yi ziyaret ettiği hem İstanbul'da olduğu, geleceği görebildiği, bir bakışı ile bir kişinin gusül abdesti olup olmadığını anlayabildiğini söylüyorlardı." ifadelerini kullandı.

OPERASYON

İzmir Cumhuriyet Başsavcıvekili Okan Bato'nun yürüttüğü soruşturma kapsamında, "İzmir'deki askeri casusluk soruşturması"ndaki usulsüzlükler ile bazı bilgilerin sızdırılmasına ilişkin inceleme ve elde edilen belgeler doğrultusunda, İl Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, FETÖ/PDY'ye yönelik farklı zamanlarda düzenlediği operasyonlarda, aralarında Tümgeneral Hamza Koçyiğit, eski Roma Büyükelçiliği Askeri Ataşesi Kurmay Albay Mehmet Demirağ, eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın yaveri emekli Albay Gürsel Yüce ve bazı rütbeli askerlerin de bulunduğu çok sayıda şüpheli gözaltına alınmıştı.

Hakkında yakalama kararı bulunan örgüt elebaşı Fetullah Gülen, örgütün üst düzey yöneticileri Mehmet Ali Şengül, Mehmet Ali Büyükçelebi, Mehmet Hanefi Sözen, Naci Tosun ve İsmail Büyükçelebi ile gazeteci Tarık Toros'un firari olduğu belirtilmişti.

İzmir'deki "askeri casusluk" soruşturmasında, FETÖ/PDY üyelerinin sahte delil ürettiği iddialarına ilişkin aralarında meslekten ihraç edilen emniyet mensupları ve mülkiye müfettişlerinin de bulunduğu 68 sanığın yargılanmasına İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesinde başlanılmıştı.

SABAH 

152 terörist öldürüldü

GÜVENLİK güçlerince Şırnak, Hakkari, Ağrı, Bitlis ve Mardin'de düzenlenen operasyonlarda çok sayıda silah, mühimmat ve gıda malzemesi bulundu. Yılbaşından itibaren sınırın Irak tarafında 78, Şemdinli, Çukurca ve Yüksekova ilçelerinde de 74 olmak üzere etkisiz hale getirilen terörist sayısı 152'ye yükseldi

 

ÖLÇME, Seçme ve Yerleştirme Merkezi, Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'nın yarın 10.00'da başlayacağı hatırlatıldı. Açıklamada "Sınavın başlama saatinden 15 dakika önce adayların sınav binalarına alınma işlemi tamamlanacaktır. Saat 09.45'ten sonra adaylar, sınav binalarına alınmayacaklardır" uyarısı yapıldı.

Manisa Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatları doğrultusunda geçen 25 Nisan’da, Manisa merkezli Ankara ve İzmir’de, FETÖ/PDY’nin avukat yapılanmasına yönelik yürütülen operasyonlarda, eski Meclis Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent

Bakan Avcı açıkladı: Türkiye UNESCO ve BMDTÖ yürütme konseylerine aday oldu
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Türkiye'nin 2017-2021 Dönemi UNESCO Yürütme Kurulu ve Birleşmiş Milletler Dünya Ticaret Örgütü (BMDTÖ) 2018-2021 Yürütme Konseyine aday olduğunu açıkladı.
Bakü'de düzenlenen 4. Dünya Kültürler Arası Diyalog Forumu Bakanlar Oturumunda konuşan Avcı, turizmin dünyanın en önde gelen sosyo-ekonomik sektörlerden biri haline geldiğine dikkati çekti.

Page 1 of 2
Parite
Wed, May 18, 2016, 5:12PM UTC
NamePriceChange% Change
EUR/USD 1.1279 -0.0033 -0.2939%
USD/JPY 109.6700 +0.5250 +0.4810%
GBP/USD 1.4612 +0.0151 +1.0442%

Hava durumu istanbul

ISTANBUL

Go to top